Alagadi’de keyifli bir yarış

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği 2017 Off Road Şampiyonası ilk yarışı, Geçtiğimiz haftasonu Alagadi Off Road Parkuru’nda yenilenen formatı ile yapıldı.

Hem Uyuyşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun sponsorluğunda yapıldığı için, Hem de derneğin merhum üyesi Veleddin Hüdan anısına olmasıylaönem kazanan 2017 KKORD Off Road Şampiyonası ilk yarışı, geçtiğimiz haftasonu Alagadi’de yapıldı. Değiştirilen formatı ile yarışmacıların üçer dakika arayla start aldığı, etap içerisinde aynı anda iki ekibin mücadele ettiği, akıcı ve bol aksiyonla geçen yarış, seyircilere keyifli bir yarış izleme olanağı sağladı. 3 farklı kategoride toplamda 23 ekibin mücadelesine sahne olan yarışta günün en iyi derecesini güneyden yarışa katılan Statis ve Nikolas Efstatiou ikilisi elde etmeyi başardı. İkili ayrıca S4 kategorisini de kazanırken, kategori ikincisi Hakan Denizalp-Soyer Arseven ikilisi oldu. Üçüncü ise Yanay Ansal-Cemal Çağdar ikilisi oldu. Günün en iyi ikinci derecesi, S2 kategorisinde mücadele eden ve kategori birinciliğini alan Mustafa Şah-Halil Şah ikilisinden geldi. Bu kategoride ise ikinciliği Hüda Hüdan-Hasan Reyhan ikilisi elde etti. Üçüncülük ise Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisinin oldu.S3 kategorisinin zirvesinde ise Adamos Demetriou-Antonis Antoniou ikilisi yer alırken, ikinci Kıyal Tahir Selviler-Mustafa Beyaz ikilisi ve üçüncü Spyors Sryrou-Filippou Filippou oldu.Sportif sirektörlüğünü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün yaptığı yarışta son şampiyon Ahmet Baştaş-Orhun Paralik ikilisi hazırlıklarını tamamlayamadığı için start almazken off road’da bir çok şampiyonluğu bulunan ve ilk etabın en iyi derecesini elde eden Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi, ikinci etapta mekanik arıza yaşayarak yarış dışı kaldı.

Neler oldu?
Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) çatısı altında organize edilen Dünya Rallikros Şampiyonası’nda 2017 sezonu yarışmacı listesi yayınlandı. Şampiyonada 6 takım ve toplamda 18 sürücü şampiyonluk mücadelesi verecek.

Formula 1’de 2017 sezonu öncesi Barcelona’da yapılan 4 günlük testlerde en hızlı isim Mercedes AMG Petronas takımından Valtteri Bottas oldu.

Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi çekebilir

Close
Close