Alagadi’de Off Road heyecanı

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği, sezonun ikinci off road yarışını bu Pazar Alagadi’de gerçekleştiriyor. Yarış, dün yapılan toplantı ile basına tanıtıldı.

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun organize ettiği 2017 KKORD Off Road Şampiyonası ikinci yarışı bu pazar Alagadi’de yapılıyor. “Bu yolun çıkışı var” sloganı ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek yarış, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği lokalinde düzenlenen toplantı ile basına tanıtıldı.Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkan YardımcısıYeşim Gürçınar, KKORD Başkanı Hakan Kofalı ve Yönetim Kurulu üyeleri Hulus Eren ile Argun Çağıl ve Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Çelen Oben’in hazır bulunduğu basın toplantısında yarış ile ilgili bilgiler verildi. Pazar sabahı 10.00’da ilk aracın start alacağı yarışta ekipler 2.5 kilometrelik yeni bir etapta iki kısım üzerinden yarışacaklar. Yarış, Sağlık Bakanlığı, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü, Kolan British Hospital, Güven Sigorta, Bigibox, Pekur Ltd., Veli Kardeşler Pirelli ve Uzun Group Construction’ın desteği ile gerçekleştirilecek.

Toplantıda ilk sözü alan Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkan YardımcısıYeşim Gürçınar, “Uyuşturucu bağımlılığı toplumumuzda bayağı yayılmış durumdadır. Burada da yarışın sloganı “Bu yolun çıkışı var”olarak belirlendi ve gençlerimizi spora teşvik etmek adına alternatif sporlar önermekteyiz.” dedi. Daha sonra sözü alan KKORD Başkanı Hakan Kofalı, “2.5 kilometrelik yeni bir parkurda yapılacak yarışta heyecan üst seviyede olacak. Sponsor olan, destek veren herkese teşekkür eder, halkımızı Pazar günü Alagadi’ye bekleriz” dedi.

Hulus Eren, “Sezonun ilk yarışını Alagadi’de güzel bir etapta yapmıştık, ikinci yarışı Gazimağusa veya İskele’de yapmayı planlanmıştık fakat bazı bürokratik engellerle karşılaştık. Zaman kısıtlı olduğu için yeniden Alagadi’de yapma kararı aldık fakat Alagadi içerisinde hazırlanan yeni bir etapta yarışımızı gerçekleştireceğiz.” Dedi

Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi çekebilir

Close
Close