Alagadi’de Şampiyon farka uçtu

Off road’da sezon tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu sezonun ikinci yarışı Alagadi’de yapıldı. Yarışı, 2011-2015 yılları arasında beş kez off road şampiyonu olan Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi farklı kazandı.

Geçtiğimiz hafta sonu, Off Road camiasının en sevdiği etaplardan biri olan Alagadi’de sezonun ikinci yarışı yapıldı. Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin organize ettiği yarış aslında İskele veya Mağusa’da yapılacaktı fakat yarışa 1 hafta kala karşılaşılan bazı engeller sebebiyle yarış Alagadi’ye alındı. Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun katkılarıyla yapılan organizasyonun sportif direktörlüğünü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü üstlendi. Sezonun ilk yarışından farklı fakat daha keyifli ve yine yaklaşık 2.5 kilometrelik bir etapta yapılan yarış,havanın da güzel olmasıyla keyifli bir gün yaşanmasını sağladı. Bu sezon uygulanmaya başlayan yeni “sprint” formatıyla yarış sabah 10.00’da başlayıp, 13.00’de son buldu. Böylece seyirciler etap içerisinde aynı anda iki ekibi izleme şansı buldu. Bir başka değişle, dolu dolu ve sıkılmadan off road keyfi yaşandı. 18 ekip 4 farklı kategoride mücadele etti yarışta. Günün en iyi derecesini, Sınıf 4’te mücadele eden ve 2011-2015 yılları arasında beş kez off road şampiyonu olan Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi elde etti. İkili en yakın rakiplerine tam 12.5 saniye fark atarak adeta uçtu. Yarışın en iyi ikinci derecesi Sınıf 2’de mücadele eden Görkem Eren-Enver Taçoy ikilisinden geldi. İkili bu dereceyle Sınıf 2’de zirvede yer aldı. Sınıf 3’te birinci Kıyal Tahir Selviler-Mustafa Beyaz ikilisi oldu. Sınıf 1’de ise Mehmet Coşar-Hasan Ayder ikilisi ilk sıradaydı

Neler oldu?
Geçtiğimiz hafta sonu Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü, 2017 sezonunun ilk slalom yarışını gerçekleştirdi. Mağusa City Mall otoparkında yapılan yarışa 50 klasik otomobil katıldı.

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu, 2017 sezonu ilk drag yarışını geçtiğimiz hafta sonu Serhatköy-Meveli yoplu üzerinde Kaan Motors sponsorluğunda gerçekleştirdi. 1000cc’de Hasan Solakay, 600cc’de Lavinia Lazar ve Supermoto’da Mehmet Silahşör birinci oldu.

Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi çekebilir

Close
Close