Maraş şampiyon, Esentepe beklemede

A2 Birinci Ligde Beyaz ve Kırmızı Grupta hafta sonu oynana maçlarla devam edildi. Beyaz Grup’ta oynanan maçlar sonunda Esentepe puan farkı ile liderliğini sürdürürken.

Kırmızı Grupta ise Maraş ligin bitimine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Beyaz Grupta 14 gol, Kırmızı Grupta ise 13 gol atıldı.

Esentepe şampiyonluğa yakın
Beyaz Grup’ta oynanan 4 maçtan 4 maçı da ev sahibi takımlar kazandı. Haftaya lider giren Esentepe evinde Denizli’yi 4-1 mağlup ederek, haftanın en farklı sonucunu aldı ve puan farkı ile liderliğini sürdürdü. Liderin en yakın takipçisi Gönyeli evinde Doğancı’yı 1-0, Tatlısu evinde Lapta’yı 2-1, Girne Halk Evi evinde B.Bağcıl’ı 3-2 mağlup etti. Karşıyaka-Serdarlı maçı ertelendi. Ligde Lapta 43 golle en çok gol atan takım, lider Esentepe 19 golle kalesinde en az gol gören takım konumunda.

Maraş şampiyonluğunu ilan etti
Kırmızı Grup’ta oynanan 2 maçtan, 1 maçı ev sahibi takım, 1 maçı deplasman takımı kazanırken, 3 maç ertelendi. Haftaya lider giren Maraş deplasmanda en yakın takipçisi Göçmenköy’ü 2-1 mağlup ederek, ligin bitimine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Akova evinde Dipkarpaz’ı 7-3 mağlup ederek, haftanın en farklı sonucunu aldı. Hamitköy-Düzkaya, Mesarya-Merit A.Yeşilova, Yeni Boğaziçi-Mehmetçik maçları ertelendi. Ligde şampiyon Maraş 52 golle en çok gol atan takım, 12 golle kalesinde en az gol gören takım konumunda. Dipkarpaz ise ligde galibiyeti olmayan tek takım.

Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close